Preskočit na obsah

Končí sa individuálna ochrana sumca a zubáča, od stredy je povolený ich lov

16.06 2021, TASR

Žilina, 15. júna – Utorkovou polnocou sa končí individuálna ochrana sumca veľkého, zubáča veľkoústeho a zubáča volžského. V revíroch Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) sa tak od stredy (16. 6.) môžu loviť a privlastňovať všetky druhy rýb s výnimkou celoročne chránených a hlavátky podunajskej. Jej lov je povolený len v novembri a v decembri.

Ako informoval ichtyológ SRZ – Rady v Žiline Richard Štencl, na kaprových revíroch je v júni povolený non stop lov, na lipňových a pstruhových revíroch je lov povolený od 4.00 do 22.00 h.

V plnom prúde je lov najobľúbenejšej slovenskej ryby – kapra rybničného (od 1. 6.), pri love dravých rýb (šťuka, zubáč, sumec) je zakázané používať ako nástrahu živú rybku s dĺžkou menej ako desať centimetrov. Rybári tiež musia dodržiavať spôsoby lovu stanovené zákonom o rybárstve a privlastňovať si v jeden deň len taký počet (a hmotnosť) rýb, aký povoľuje rybársky zákon a vyhláška.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Ochrana prírody