Komárno: Opravený protipovodňový múr chráni mesto pred storočnou vodou

12.02 2020, TASR

Komárno, 11. februára – Vodohospodári odovzdali do užívania vynovený protipovodňový múr v Komárne. Úpravou prešiel 600 metrov dlhý úsek múru pod cestným mostom pozdĺž Dunajského nábrežia.Investícia dosiahla 437 000 eur, hradená bola z vlastných zdrojov Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) a zo zdrojov Ministerstva životného prostredia SR. „Vylepšili sa parametre protipovodňovej ochrany. Spevnená a zvýšená hrádza chráni obyvateľov aj pred storočnou vodou,“ uviedol riaditeľ Odštepného závodu (OZ) Bratislava SVP Jozef Dúcz.

Povodňový múr v Komárne bol vybudovaný v 80. rokoch minulého storočia a vyžadoval si opravu. Nová protipovodňová ochrana pod cestným mostom pozdĺž Dunajského nábrežia v Komárne je riešená úpravou existujúceho protipovodňového múrika s možnosťou osadenia mobilného hradenia na vrch múru v prípade povodňových prietokov.

Vodohospodári plánujú zvýšiť protipovodňovú ochranu v celej oblasti opatreniami vykonanými v ďalších dvoch etapách. Na sútoku Váhu a Dunaja sa bude pracovať na budovaní hrádze, na Alžbetinom ostrove by mali vzniknúť podzemné tesniace steny.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Voda