Kanalizácie vo vodohospodárskych oblastiach sa budú platiť z eurofondov

13.06 2018, TASR

Bratislava, 12. júna - Obce, združenia obcí, vlastníci verejných kanalizácií a právnické osoby môžu od utorka žiadať o prostriedky z eurofondov na výstavbu kanalizácií.


Tie sú určené na financovanie výstavby stokovej siete a čistiarní odpadových vôd v konkrétnych obciach do 2000 obyvateľov, ktoré zasahujú do chránených vodohospodárskych oblastí (CHVO).

Na výzvu je vyčlenených 24,6 miliónov eur z Kohézneho fondu. So zdrojmi spolufinancovania zo štátneho rozpočtu a zdrojov žiadateľov ide o čiastku takmer 29 miliónov eur. Úplné znenie výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku je dostupné na webovej stránke www.op-kzp.sk.

Podľa envirorezortu je podpora budovania kanalizácií ďalším z opatrení, ktorým sa snaží chrániť zdroje pitnej vody. Rezort už skôr avizoval práce na historicky prvom zákone na ochranu strategických vodohospodárskych oblastí - Lex Žitný ostrov.

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP Voda