Preskočit na obsah

Jeden obraz povie viac ako tisíc slov

18.11 2021, Enviroportal

Do 14. ročníka medzinárodnej fotografickej výstavy EKOFOTOGRAFIA sa zapojilo 44 autorov zo Slovenska, Veľkej Británie a Indonézie. 

""Medzinárodná porota vyberala z 289 zaslaných fotografií a okrem Hlavnej ceny a ocenených v  kategóriách Krása prírody a Negatívne vplyvy človeka na prírodu a životné prostredie bola udelená aj Cena verejnosti a cena Mladý fotograf v juniorskej kategórii pod 18 rokov.

Porota sa snažila vybrať práce fotografov, ktorí dokážu vo svete vidieť obrazy, okolo ktorých ostatní nevšímavo chodia každý deň. Nie všetky sú príjemné na pohľad. Na mnohé z nich sa pozerá ťažko a najradšej by sme na ne ihneď zabudli. Tieto obrazy však nenamaľovala príroda. Vytvorili ich ľudia z odpadu, dymu a vlastnej bezohľadnosti. Skutočne dobrý fotograf svojou prácou nadstavuje zrkadlo, ktoré dokáže povedať viac ako tisíc slov o klimatickej kríze a bezhlavom rúbaní pralesov.

Všetky ocenené, ale aj ďalšie pozoruhodné fotografie budú verejnosti predstavené na vernisáži v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši  19. novembra. Predajná výstava potrvá do 19. januára 2022.

Viac informácií: https://www.smopaj.sk/sk

Zdroj: Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Copyright © Enviroportal 2023

Súvisiace články

Značky

Podujatie