Jasná: V stredisku plánujú postaviť ubytovací komplex "Škriatkov les"

23.03 2020, TASR

Bratislava, 20. marca - V turisticko-rekreačnom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách plánuje postaviť spoločnosť Iso Invest ubytovací komplex Škriatkov les, apartmány a chatu. Vyplýva to zo zámeru, ktorý je predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Výstavba ubytovacích zariadení by mala stáť 9 miliónov eur. V zimnom období by mala byť určená pre 16 500 návštevníkov na deň.


Navrhované objekty by sa mali nachádzať v oblasti Nízkych Tatier, v časti Chopok sever, na území Národného parku Nízke Tatry, kde platí tretí stupeň ochrany a na území chránenej vodohospodárskej oblasti Nízke Tatry, uvádza sa v projektovom zámere. Spustenie výstavby sa odhaduje v roku 2021.

Projekt je rozdelený na dve zóny, a to lokalitu O2 - Škriatkov les, a lokalitu X - neurbanizovanú zónu. V lokalite O2 by mali byť vybudované individuálne apartmány, apartmány osadené do mierne zvlneného terénu a samostatne stojaci apartmán.

V lokalite X by mali byť individuálne apartmány a samostatná chata. Súčasťou výstavby má byť aj parkovacia dvojúrovňová plošina a most, ktorý bude slúžiť pre peších turistov a lyžiarov.

Pri výstavbe komplexu bude potrebný aj výrub stromov. Ten bude podľa zámeru prevedený pomocou žeriavov, čím sa má minimalizovať poškodenie okolitých vzrastlých stromov.

Verejnosť môže doručiť Okresnému úradu v Liptovskom Mikuláši alebo obci Demänovská dolina písomné stanovisko k zámeru. Môže tak urobiť do 21 pracovných dní od zverejnenia projektu.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

EIA,SEA Ochrana prírody