Preskočit na obsah

Jaskyne opäť otvorené

17.05 2021, Enviroportal

Pandemická situácia na Slovensku umožnila po dlhej dobe opäť otvoriť sprístupnené jaskyne. ,,Momentálne má návštevník, využívajúci služby príslušnej jaskyne, povinnosť preukázať sa potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie Covid-19 nie starším ako 24 hodín, alebo negatívnym výsledkom RT-PCR/LAMP testu na ochorenie Covid-19 nie starším ako 72 hodín," uvádza sa na stránke Správy slovenských jaskýň.  

Táto povinnosť neplatí pre:                                                              

  • osoby zaočkované druhou dávkou mRNA vakcíny proti ochoreniu Covid-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 14 dní,                                                                      
  • osoby zaočkované prvou dávkou vektorovej vakcíny proti ochoreniu Covid-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 4 týždne,                                                                  
  • osoby, ak sú viac ako 14 dní po 1. dávke očkovania proti ochoreniu Covid-19 (mRNA alebo vektorovou vakcínou), alebo ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia Covid-19,                                  
  • osoby, ktoré prekonali ochorenie Covid-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,
  • osoby do 10 rokov veku.      

Vstup a pobyt vo vonkajších aj vnútorných priestoroch prevádzky majú umožnený len osoby s prekrytými hornými dýchacími cestami, výnimky sa neakceptujú. Správa slovenských jaskýň ako prevádzkovateľ je povinná uchovávať telefonický alebo emailový kontakt na návštevníkov po dobu dvoch týždňov od termínu návštevy a to na účely epidemiologického vyšetrovania.

Prevádzková doba príslušnej jaskyne je ohraničená časom prvého a posledného vstupu podľa zverejneného vstupného poriadku. Budú organizované podľa odporúčaných maximálnych počtov osôb a v intervaloch podľa možností príslušnej jaskyne.

Viac informácií: Správa slovenských jaskýň

Copyright © Enviroportal 2021

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR