J. Medveď: Pri riadení rezortu chce nadviazať na Čaplovičove kroky

28.10 2009, TASR

J. Medveď: Pri riadení rezortu chce nadviazať na Čaplovičove kroky

Bratislava 28. októbra (TASR) Nový minister životného prostredia Jozef Medveď, ktorého dnes prezident Ivan Gašparovič vymenoval do funkcie, chce pri riadení tohto "špecifického rezortu" uplatniť manažérsky prístup. Ako ďalej uviedol, bude pracovať s informáciami, ktoré mu poskytne vicepremiér Dušan Čaplovič, ktorý bol dočasne poverený riadením envirorezortu. ,,Pretože istá kontinuita sa dodržať musí," povedal s tým, že zachová prísne manažérsky prístup a s ľuďmi, ktorí nebudú dostatočne zdatní na svoje funkcie, sa vyrovná.

Vicepremiér objasnil, že štvrtkový prieskum na ministerstve životného prostredia, ktorý iniciovala opozícia, sa napriek dnešnej výmene uskutoční. Poslancom by mal na ich otázky odpovedať štátny tajomník Jaroslav Jaduš. Podotkol, že on sám nebude robiť "kroví frešparáde", čím narážal na predvolebnú kampaň poslanca Pavla Freša (SDKÚ-DS) na post bratislavského župana.

Novopečený šéf rezortu na margo emisnej kauzy konštatoval, že ju pozná iba z médií a nemá zatiaľ relevantné informácie z pozície ministra. ,,Jednodňový minister si nemôže robiť ambície, že budem vystupovať ako človek, ktorý dokáže odpovedať na otázky poslancov," poznamenal.

Medveď objasnil, že na oboznámenie sa s rezortom nebude potrebovať sto dní. Podľa svojich slov sa chce najprv zorientovať v agende, ktorá najviac rezonuje v spoločenskom prostredí. Následne chce zorganizovať tlačovú konferenciu, kde sa bude prezentovať. Deklaroval, že s novinármi sa bude stretávať rád.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky