X Vážení návštevníci portálu,
dovoľujeme si Vás upozorniť, že v piatok 22. 1. (po 16:00) bude Enviroportál nedostupný z dôvodu technickej údržby. Ďakujeme za pochopenie.
Tím Enviroportálu

J. Karahuta: Na východe SR by sa malo začať s testami na detoxikáciu envirozáťaží

08.11 2020, TASR

Bratislava, 6. novembra - Na jar budúceho roka by sa malo začať s plošnými testami na detoxikáciu environmentálnych záťaží v okolí Strážskeho, Vranova nad Topľou a Michaloviec. Rokovali o tom šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) a predseda Výboru Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta (Sme rodina). Informoval o tom Karahuta na sociálnej sieti.

Minister podľa jeho slov prisľúbil, že odstúpi od požiadavky povinného prekrytia hnojísk a zapracovania hnoja do štyroch hodín od jeho aplikácie na pôdu. Spoločne chcú o niekoľko mesiacov predstaviť riešenie plošnej likvidácie, spracovania a recyklácie odpadov a skládok na celom Slovensku.

,,Napĺňame programové vyhlásenie vlády SR a hľadáme riešenia pre dôležité problémy, ktoré trápia občanov a podnikateľov Slovenska," tvrdí poslanec.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálne záťaže Rezort MŽP SR