J. Hrbáň: MŽP by sa malo zamerať na analýzy, ktorými chce riešiť zmenu klímy

12.01 2021, TASR

Bratislava, 11. januára - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR by sa malo v budúcnosti zamerať na analýzy a tvorbu strategických dokumentov. Tie budú kľúčovými pre nastavenie spôsobu, akým chce Slovensko zmenu klímy riešiť. Posilniť by sa mala aj pozícia ministerstva.

Pre TASR to uviedol aktivista Jakub Hrbáň z iniciatívy Klíma ťa potrebuje v bilancii minulého roka. Hrbáň tvrdí, že minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) sa snaží maximálne využívať svoje kompetencie na to, aby sa situácia čo najviac zlepšila pri riešení klimatickej krízy. Zároveň podotýka, že je to komplikovanejšie, pretože nejde len o tému envirorezortu.

,,Riešenie takého komplexného problému si bude v blízkej budúcnosti vyžadovať úzku spoluprácu viacerých rezortov. Od ministerstva financií cez rezort hospodárstva až po ministerstvo pôdohospodárstva či rezort dopravy a výstavby," uviedol aktivista.

Podpora Európskej zelenej dohode či petície Klíma ťa potrebuje ukazuje, že Budajovi na téme záleží. Súčasne to však podľa Hrbáňa odhaľuje nedostatočnú podporu vlády či ministerstiev.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Klimatická zmena Mimovládne organizácie Rezort MŽP SR