Preskočit na obsah

J. Budaj: Skládka v bratislavskej Vrakuni je pre nás neustále cieľom

09.02 2023, TASR

Bratislava 8. februára – Bývalá skládka Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni je pre ministerstvo životného prostredia neustále cieľom. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol dočasne poverený šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO).

,,V týchto dňoch vyhlásime nové ponuky, aby sme tentoraz nielen prenajímali, ale aj odkúpili územie, aby sa tam mohli začať čistiace práce," povedal Budaj. Zároveň reagoval aj na bývalého ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa, ktorý tvrdil, že Budaj je voči skládke v bratislavskej Vrakuni ľahostajný. ,,Práca Sólymosa zostala nedokončená, pretože ju neurobil. Nevyvlastnil pozemky, bol tam odpor. Vyhrali tí, ktorí odporovali na Najvyššom súde SR," uviedol Budaj.

Šéf envirorezortu poznamenal, že nemôžu vyplatiť to, čo si vlastníci požadujú. ,,Môžeme vyplácať len to, čo nám zákon dovoľuje," povedal. Stavebné práce sa podľa jeho slov nemôžu v žiadnom prípade začať, keď nie je usporiadaný pozemok. ,,Ministerstvo nie je súkromník, aby mohlo licitovať, ak niekto pýta nad úradný odhad," dodal.

Na skládke, ktorá sa nachádza na území starého Mlynského ramena na rozhraní bratislavských mestských častí Vrakuňa a Ružinov, je zhruba 120.000 kubických metrov odpadu, ktorý tam vyvážali z chemických závodov v 60. až 80. rokoch minulého storočia.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálne záťaže Rezort MŽP SR