Irán: Vo veľkých mestách sú pre smog zatovrené školy

02.12 2019, TASR

Teherán, 1. decembra - V Teheráne a iných veľkých iránskych mestách sú v nedeľu zatvorené školy vrátane materských. Dôvodom je značné znečistenie ovzdušia, uviedlo v nedeľu iránske ministerstvo školstva. Z vyhlásenia tohto rezortu citovala agentúra DPA, ktorá pripomenula, že nedeľa je v Iráne pracovným dňom.


Vo veľkých iránskych mestách majú zároveň zákaz jazdiť kamióny. Zrušených bolo v nedeľu aj niekoľko futbalových zápasov. Iránske ministerstvo zdravotníctva odporučilo, aby sa deti a starší ľudia zdržiavali vo vnútri budov.

Znečistenie ovzdušia predstavuje v Iráne problém už po mnoho rokov, pričom ministerstvo zdravotníctva uvádza, že na jeho dôsledky každoročne zomrie tisíce ľudí.

Pre nedostatok prostriedkov hromadnej dopravy aj nízke ceny benzínu sú však pre mnohých Iráncov primárnym dopravným prostriedkom práve autá, približuje DPA. Agentúra dodáva, že k zatváraniu škôl z dôvodu znečistenia ovzdušia dochádza v Iráne vo veľkých mestách pravidelne.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Doprava Ovzdušie Zdravie a ŽP