Preskočit na obsah

Iniciatíva #niesomprasa vyhlásila novú výzvu na zbieranie odpadkov

22.04 2021, TASR

Bratislava, 21. apríla  Iniciatíva #niesomprasa opäť vyzýva na aktívne upratovanie voľne pohodených odpadkov. Výzva trvá od 30. apríla do 2. mája. Informovala o tom Slavomíra Ficeriová z iniciatívy.

V druhej sezóne sa chcú iniciátori zamerať nielen na odpadky pohodené v lese, ale aj mestách a obciach. ,,Deň Zeme je veľkým míľnikom a my by sme chceli prírode vrátiť to, čo nám dáva. Povedali sme si, že ešte pred tým, než vyrazíme do hôr a lesov, stojí za to upratať svoje bezprostredné okolie," povedala Michaela Grendelová z iniciatívy #niesomprasa.

Minulý rok iniciatíva zasiahla 1,3 milióna ľudí na Slovensku a v Českej republike. Grendelová konštatuje, že vlani sa podarilo vyčistiť veľa miest v slovenskej aj českej prírode a odviezť veľkú kopu odpadkov a najrôznejších materiálov, ktoré do prírody nepatria. ,,Tento rok budeme v iniciatíve pokračovať a chceme opäť ukázať, ako sa správať na horách aj v mestských parkoch. Tak, aby sme sa do nich mohli s čistým svedomím znova vracať," podotkla.

Záštitu kampani dali CEEV Živica, Národný park Muránska planina, Klub slovenských turistov, Národná asociácia horských vodcov SR, Slovak Nordic Walking Association, organizácia zodpovednosti výrobcov Natur-pack a Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mimovládne organizácie Odpady