Indovia zasadili za jediný deň 220 miliónov stromov

12.08 2019, TASR

Lakhnaú, 9. augusta - Vyše milión Indov zasadilo v piatok, za jediný deň, 220 miliónov stromov v rámci vládnej kampane zameranej na riešenie klimatických zmien a na zlepšenie životného prostredia v najľudnatejšom indickom štáte Uttarpradéš.


Predstaviteľ správy lesov Bivhas Randžan informoval, že študenti, zákonodarcovia a ďalší dobrovoľníci zasadili desiatky druhov mladých stromčekov (vrátane 16 ovocných druhov) popri cestách, železničných tratiach a v lesnatých oblastiach v severoindickom štáte Uttarpradéš. Cieľ zasadiť 220 miliónov stromčekov dosiahli o 17.00 h miestneho času, uviedla tlačová agentúra AP. Randžan dodal, že stromy zväčšia rozlohu zalesneného územia v tomto štáte, kde žije 220 miliónov obyvateľov.

India sa zaviazala, že dosiahne, aby bola zalesnená jedna tretina jej rozlohy, ale jej 1,3 miliardy obyvateľov a rýchle spriemyselňovanie brzdia tieto snahy.

 

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Les