India: Najvyšší súd zrušil povolenia na ťažbu rudy v štáte Goa

08.02 2018, TASR

Naí Dillí, 7. februára - Indický najvyšší súd zrušil v stredu 88 povolení na ťažbu železnej rudy, ktoré udelila vláda v štáte Goa na západe krajiny. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestnych environmentálnych aktivistov, ktorí sa na súd obrátili s príslušným podnetom.


,,Súd dnes uviedol, že celú banskú ťažbu v štáte (Goa) po 15. marci zastavia a vláda musí vydať nové povolenia," uviedol predstaviteľ z organizácie na ochranu životného prostredia v Goe Claude Alvares.

Najvyšší súd rozhodol, že najnovšie predĺženie už platných ťažobných povolení zo strany vlády bolo nelegálne a unáhlené. Súd preto všetky predmetné zmluvy zrušil a vláde nariadil, aby vydala nové povolenia. Tie už budú môcť získať len spoločnosti, ktoré získali potrebné ekologické potvrdenia.

V súvislosti s ilegálnou ťažbou v Goe najvyšší súd zasahoval už niekoľkokrát. Agentúra DPA pripomína, že väčšina železnej rudy, ktorú v Goe vyťažia, sa vyváža, a to najmä do Číny.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Geológia