Hodina Zeme zhasne svetlá

25.03 2011, Enviroportal

Hodina Zeme zhasne svetlá

V sobotu sa vypne verejné osvetlenie a osvetlenie kultúrnych pamiatok a mestských budov vo viac ako 50 slovenských mestách a obciach. Zároveň vyzvú svojich obyvateľov aby 26. marca v čase od 20:30 do 21:30 zhasli na hodinu svetlé v domácnosti. Celosvetová akcia Hodina Zeme ich inšpirovala nielen k šetreniu energie ale aj boju proti svetelnému znečisteniu. K mestám sa pridá aj 27 spoločností a firiem a niekoľko škôl. Vo väčšine z nich bude vypnuté osvetlenie a vykurovanie.

Bežní ľudia, vlády či súkromné spoločnosti zapojením sa do akcie deklarujú svoje zodpovedné správanie sa voči životnému prostrediu.

Vyhlasovateľom podujatia, ktoré sa prvýkrát uskutočnilo roku 2007 v austrálskom Sydney, je celosvetová ochranárska organizácia World Wildlife Fund (WWF). Cieľom Hodiny Zeme je upozorniť na svetelné znečistenie a potrebu šetrenia energie. Minulý rok sa do akcie zapojilo 128 štátov a teritórií. Zhasnutím osvetlenia podporili akciu aj svetoznáme kultúrne pamiatky, napr. parížska Eiffelova veža či socha Krista Spasiteľa v Brazílii. Podujatie spája milióny ľudí na celom svete a dáva im možnosť prebrať zodpovednosť za udržateľnú budúcnosť.

Tohtoročná Hodiny Zeme sa snaží inšpirovať obyvateľov k zodpovednému konaniu po celý rok, nielen počas jednej hodiny. O svoje nápady a konkrétne činy ako posunúť ideu podujatia ďalej je možné podeliť sa s celým svetom na stránka WWF.

Spracované podľa: Hodina Zeme, WWF

Copyright © Enviroportal 2020

Súvisiace články

Značky