Preskočit na obsah

Handlová: Zníženie frekvencie zvozu odpadu prinieslo úsporu

13.05 2021, TASR

Handlová, 12. mája  – Zníženie frekvencie zvozu komunálneho odpadu prinieslo mestu za prvé tri mesiace tohto roka finančnú úsporu vo výške viac ako 9000 eur. Informoval o tom konateľ mestskej spoločnosti Hater-Handlová Vladimír Borák. 

Mestská spoločnosť od januára odváža komunálny odpad už len raz za dva týždne. ,,Za prvé tri mesiace tohto roka sme najazdili o 648 kilometrov menej, ušetrili 183 hodín a na skládku odpadov bolo uložených o 81 ton komunálnych odpadov menej. Úspora na strane mesta je 9160 eur," konkretizoval Borák.

Viac informácií bude mať firma po druhom kvartáli. ,,Budeme porovnávať dlhšie časové obdobie a bude leto, takže plastov a kovových obalov bude ešte viac. Potom opäť vyhodnotíme, koľko sme ušetrili a či to má zmysel, ale prvé dáta hovoria, že skrátiť cyklus a urobiť dvojtýždňový zber komunálnych odpadov má ekonomický úspech," dodal konateľ mestskej spoločnosti.

V Handlovej medziročne stúpla i miera separácie odpadov. Kým v roku 2019 dosiahla 30,043 percenta, vlani to bolo 34,833 percenta.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP Odpady