Greenpeace v Paríži protestovala proti jadrovej politike spoločnosti EdF

15.12 2016, TASR

Skupina približne 30 aktivistov organizácie Greenpeace dnes zablokovala vchod do budovy energetickej spoločnosti Électricité de France (EdF), ktorá vo Francúzsku prevádzkuje aj jadrové elektrárne.


Cieľom akcie bolo protestovať proti zámerom EdF na podporu jadrovej energetiky, poukázať na jej riziká i na finančnú situáciu vo firme, ktorá znižuje objem financií určených na spracovanie jadrového odpadu. Predstaviteľ hnutia Cyrille Cormier pred novinármi uviedol, že 30 z 58 jadrových reaktorov EdF má "vážne nedostatky" týkajúce sa nádrží alebo parných generátorov. Aktivisti Greenpeace sa pred budovou EdF pripútali k ťažkým žltým sudom, ktoré rozostavili pozdĺž chodníka vedúceho k vchodu do budovy na ulici Avenue de Wagram v 8. parížskom obvode.EdF v reakcii na protestnú akciu požiadala svojich zamestnancov, aby dnes ráno neprišli do práce, kým polícia situáciu nevyrieši. Okrem toho EdF avizovala, že na Greenpeace podá trestné oznámenie.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Energetika Mimovládne organizácie