Greenpeace: Medzinárodná finančná skupina UniCredit prestávava uvažovať o financovaní rizikových ruských reaktorov v Bulharsku

25.10 2006, Enviroportal

Greenpeace: Medzinárodná finančná skupina UniCredit prestávava uvažovať o financovaní rizikových ruských reaktorov v Bulharsku

Iba týždeň po sérii medzinárodných ochranárskych protestov oznámila medzinárodná finančná skupina UniCredit svoje rozhodnutie nepodielať sa na financovaní sporného projektu bulharskej jadrovej elektrárne Belene.


Vedenie skupiny UniCredit o svojom rozhodnutí informovalo vo štvrtok večer koalíciu environmentalistov, ktorú tvoria medzinárodné organizácie Greenpeace, CEE Bankwatch, rakúsky Global 2000 a nemecké združenie Urgewald .
Ochranári rozhodnutie skupiny UniCredit privítali a vyjadrili nádej, že rovnaký postoj zaujmú finančníci aj v prípade projektov výstavby ďalších rizikových ruských reaktorov. V kuloároch sa totiž už dlhší čas hovorí o možnom záujme skupiny UniCredit podielať sa na financovaní jadrových projektov v Rumunsku a na Slovensku.

Na problematiku bulharských JE upozornila organizácia Greenpeace aj na Slovensku. Minulý týždeň zorganizovali aktivisti Greenpeace symbolický protest pred centrálou UniBanky, ktorá je slovenským členom medzinárodnej finančnej skupiny UniCredit. Išlo o súčasť medzinárodného protestu, ktorý v rovnakom čase prebiehal v dvadsiatich troch krajinách sveta.

Zdroj: Greenpeace

Copyright © Enviroportal 2019

Súvisiace články

Značky