Francúzsko začne s odstavovaním najstaršej jadrovej elektrárne

26.04 2016, TASR

Francúzsky prezident Francois Hollande v pondelok uviedol, že ešte v tomto roku oficiálne odštartuje dlhý proces odstavovania najstaršej francúzskej jadrovej elektrárne Fessenheim, ležiacej na východe krajiny neďaleko nemeckých hraníc.


Hollande podľa agentúry AP vo svojom dnešnom prejave o životnom prostredím v Elyzejskom paláci, povedal, že čoskoro vydá dekrét, ktorým stanoví začatie odstavovania zmienenej elektrárne. ,,Prebiehajú rozhovory medzi štátom a EDF (prevádzkovateľom elektrárne) týkajúce sa podmienok takéhoto kroku," povedal Hollande. Na čo najskoršie zatvorenie elektrárne vyzvala Francúzsko v marci aj nemecká vláda, dodáva AP.

Francúzsko schválilo ešte vlani v júli zákon o znížení podielu jadrovej energie na 50 percent do roku 2025. Práve jadrová energia pokrýva totiž v súčasnosti až 75 percent zo spotreby Francúzska, čo je viac než v ktorejkoľvek inej krajine.

 

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Energetika