Francúzsko: V Paríži sa koná summit Jedna planéta zameraný na záchranu druhov

11.01 2021, TASR

Paríž, 11. januára - Svetoví lídri vyjadrili nádej, že pondelňajší summit Jedna planéta zameraný na ochranu biodiverzity organizovaný Francúzskom, OSN a Svetovou bankou v Paríži bude novým impulzom pre riešenie klimatickej krízy a zhoršovania životného prostredia. 

Na summite, ktorý sa koná prevažne on-line, sa má zúčastniť nemecká kancelárka Angela Merkelová, britský premiér Boris Johnson, generálny tajomník OSN António Guterres, ako aj predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová spolu s najvyššími predstaviteľmi medzinárodných organizácií.

Summit Jedna planéta (EN), ktorý sa mal pôvodne konať v prístavnom meste Marseille na juhu Francúzska minulý rok, odložili v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Organizátori summitu, ktorý je súčasťou Svetového dňa prírody, uviedli, že nový rok poskytuje nové príležitosti na zintenzívnenie úsilia v boji proti globálnemu otepľovaniu. Pondelňajšie rokovania v Paríži podľa nich odštartujú rok klimatickej diplomacie, ktorý vyvrcholí klimatickým summitom OSN COP26 v novembri v škótskom Glasgowe.

Informovala o tom agentúra DPA.

Viac informácií: Záznam z online zasadnutia (EN)

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie