Francúzsko: Environmentálni aktivisti protestovali pred skladom Amazonu

02.12 2019, TASR

Paríž, 30. novembra - Zhruba 200 aktivistov protestovalo v sobotu pred skladom americkej firmy Amazon na juhovýchode Francúzska. Informovala o tom agentúra DPA. Demonštranti tohto internetového giganta vinia z toho, že pácha ,,masakru" na životnom prostredí.
Pred skladom v meste Montélimar v departemente Drôme protestovali už druhú sobotu v za sebou. Protest zvolala mimovládna organizácia Združenie pre zdanenie finančných transakcií a pre občiansku akciu (Attac). Aktivisti demonštrujú aj proti zlým pracovným podmienkam zamestnancov Amazonu.

Francúzska pobočka internetového obchodu Amazon informovala, že protest neovplyvnil jej zásielky, ktoré sú doručované v bežnom režime. Spoločnosť vo svojom vyhlásení uviedla, že rešpektuje právo demonštrantov na vyjadrenie názoru.

Organizáciu Attac však zároveň obvinila zo šírenia falošných obvinení z toho, že nedbá na ochranu životného prostredia. Spoločnosť Amazon dodala, že prijala ,,ambiciózne" záväzky na riešenie dôsledkov klimatických zmien.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Klimatická zmena Mimovládne organizácie