ENVIROSPEKTRUM 2019 s farbou a vôňou jesene

04.10 2019,

Slovenská agentúra životného prostredia vyhlásila 1. októbra 2019  tretie  kolo národnej fotografickej súťaže Envirospektrum na tému Jeseň obdobie farieb, vôní a chutí.  Súťaž je určená pre žiakov základných a stredných škôl vo veku od 6 do 19 rokov.


Cieľom aktuálneho kola súťaže je zaznamenať prostredníctvom fotoaparátu zmeny v prírode počas tohto výnimočného ročného obdobia. Jeseň s jej farebnými metamorfózami, pripravujúcou sa flórou a faunou na zimu, s turistikou počas  Babieho leta či so zberom plodov ľudskej práce v našich ovocných sadoch a viniciach prináša množstvo inšpirácií na fotografovanie. Organizátori súťaže preto dúfajú, že dostanú množstvo snímok, ktoré budú odrážať pohľad mladej generácie na prírodu v tomto ročnom období a budú zároveň inšpiráciou pre jej ochranu.

Propozície súťaže a elektronický  formulár Prihlásenie do súťaže sú prístupné na webovej stránke envirospektrum.sazp.sk.  Uzávierka súťaže je stanovená na 29. november 2019.  Výhercovia súťaže budú  ocenení v troch vekových kategóriách a udelené budú aj Špeciálna cena SAŽP a Špeciálna cena poroty. 

Súťaž Envirospektrum má rozvíjať vzťah detí a mládeže k prírode a životnému prostrediu. Súťažné fotografie by mali mať tvorivý a motivačný charakter, ktorý prezentuje vzťah a rôzne pohľady detí k životu a k prírode.

Viac informácií: http://envirospektrum.sazp.sk/
Zdoj: Slovenská agentúra životného prostredia
 

Copyright © 2019

Súvisiace články

Značky

Podujatie