Envirorezort ponúka financie na analýzy súvisiace so zmenou klímy

09.09 2019, TASR

Bratislava, 8. septembra - Štátne rozpočtové a príspevkové organizácie sa môžu uchádzať o prostriedky na vypracovanie metodík, pomocou ktorých je možné zhodnotiť investičné riziká spojené so zmenou klímy. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR na tento účel vyčlenilo 600 000 eur z európskych zdrojov.


Informoval o tom tlačový odbor rezortu. ,,Výstupom hlavnej aktivity musia byť socioekonomické metódy a nástroje pre integrované hodnotenie adaptačných opatrení a nástroje pre rozhodovací proces – praktická príručka pre investorov. Tieto výstupy budú vytvárať metodický rámec pre realizáciu adaptačných opatrení zohľadňujúcich neistoty budúceho vývoja zmeny klímy," priblížilo ministerstvo.

Oprávnení žiadatelia budú môcť ministerstvu predkladať žiadosti až do vyčerpania vyčlenených finančných prostriedkov. Ide totiž o otvorenú výzvu.
Viac informácií: https://www.op-kzp.sk/obsah-vyzvy/54-vyzva-zamerana-na-rozvoj-metodik-pre-hodnotenie-investicnych-rizik-spojenych-s-nepriaznivymi-dosledkami-zmeny-klimy-opkzp-po2-sc211-2019-54/

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Klimatická zmena Projekty, dotácie