Preskočit na obsah

Envirorezort má v pláne odstrániť nedostatky, ktoré Slovensku vytýka eurokomisia

27.09 2021, TASR

Bratislava 24. septembra – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala Európska komisia (EK), a vykonať korky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. 

,,Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo.

Eurokomisia vo štvrtok (23. 9.) oznámila, proti ktorým členským štátom podniká právne kroky pre porušenie úniového práva. Slovensku eurokomisia zaslala formálnu výzvu aj v oblasti životného prostredia, v rámci ktorej ho vyzýva, aby zosúladilo svoje právne predpisy so smernicou EÚ z roku 2012 o kontrole nebezpečenstiev závažných havárií s prítomnosťou nebezpečných látok. Slovensko má dva mesiace na to, aby odpovedalo na výzvu a prijalo potrebné opatrenia, inak môže EK prijať ďalší právny krok a vydať odôvodnené stanovisko.

 

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

PZPH Rezort MŽP SR