Preskočit na obsah

Envirofond spolu so ŠOP spustil druhýkrát Program ochrany prírody

18.02 2021, TASR

Bratislava, 18. februára - Zabezpečiť starostlivosť o chránené časti prírody a krajiny Slovenska, podporiť ochranu prírody a pozitívny vzťah k nej má Program ochrany prírody. Druhýkrát ho spustil Environmentálny fond v spolupráci so Štátnou ochranou prírody (ŠOP) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠOP SR Anna Weissová. 

O dotáciu je možné požiadať v troch činnostiach. Ide o praktickú starostlivosť a manažment osobitne chránených častí prírody a krajiny, podporu infraštruktúry ochrany prírody a udržateľných foriem turizmu a tiež oblasť envirovýchovy, približuje Weissová.

Maximálna výška dotácie pre fyzické osoby, neziskové organizácie či nadácie je podľa Weissovej 5000 eur. Mikroregionálne združenia obcí a miestne akčné skupiny môžu získať finančnú podporu až do výšky 8000 eur.

,,V minulom roku bolo z Programu ochrany prírody realizovaných viac než 30 projektov a celkový objem poskytnutých finančných prostriedkov presahoval 150.000 eur," uviedla Weissová. Dodala, že žiadatelia zrekonštruovali a dobudovali infraštruktúru náučného chodníka Vtáčím rajom v Chránenom vtáčom území Senianske rybníky. Spišská Stará Ves vďaka dotácii zlepšila úkrytové a hniezdne možnosti pre netopiere a vybrané druhy vtákov. V Galante ošetrili stromy v chránenom areáli Galantský park.

Záujemcovia môžu svoje žiadosti podávať do 19. marca 2021.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Ochrana prírody Projekty, dotácie