Envirofilm2006: Filmári rozdávali radosť a smiech chorým deťom

05.05 2006, Enviroportal

Envirofilm2006: Filmári rozdávali radosť a smiech chorým deťom

Návštevy chorých detí na Detskej klinike Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici sa stávajú peknou tradíciou festivalu Envirofilm.

Vo štvrtok 4. mája deti v nemocničnej škole navštívili členovia medzinárodnej festivalovej poroty, filmári a potápači Steve Lichtag a Hakan Őniz, riaditeľ environmentálnej nadácie Ch. B. Parksovej, filmár, potápač a veľký ochranca života pod vodou Bill Parks a generálny riaditeľ SAŽP Miroslav Tončík.


Samozrejme, nechýbal ani festivalový maskot tatko Príroda. A rozhodne nechýbala ani dobrá nálada, detský smiech a šťastím rozžiarené očká malých aj väčších pacientov, o čo sa postaral predovšetkým Steve Lichtag. Rozprával deťom príbehy z nakrúcania filmov o žralokoch aj veľrybách, premietal filmy, deti súťažili a dostávali od hostí darčeky. Ani hostia však neodišli bez darčekov, deti pre nich aj tento rok pripravili originálne darčeky, srdiečka, do ktorých nesporne vložili aj kus tých svojich srdiečok. A pravda je, že aj oni zanechali kus srdca chorým deťom v nemocnici...


Zdroj: Tlačové stredisko ENVIROFILMu

Copyright © Enviroportal 2020

Súvisiace články

Značky