X Vážení návštevníci portálu,
dovoľujeme si Vás upozorniť, že v piatok 22. 1. (po 16:00) bude Enviroportál nedostupný z dôvodu technickej údržby. Ďakujeme za pochopenie.
Tím Enviroportálu

SVP a ŠOP chcú užšie spolupracovať

09.11 2020, TASR

Bratislava, 8. novembra - Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) a Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR chcú užšie spolupracovať. Týkať by sa to malo trvalo udržateľnej starostlivosti, revitalizácie a ochrany vodných tokov, ale aj realizácie spoločných projektov či vzájomnej podpory a propagácie.

Na tohtotýždňovom stretnutí sa na tom zhodli riaditelia oboch organizácií. ŠOP o tom informovala na webovej stránke. Hlavnou témou stretnutia bola výmena informácií o súčasnej situácii oboch organizácií a možná spolupráca na jej riešení. Generálny riaditeľ SVP Róbert Hok navrhol uzatvorenie memoranda o spolupráci. Zakotvili by sa v ňom možnosti prehĺbenia kooperácie medzi nimi.

,,S pánom riaditeľom sme na stretnutí, okrem iného, riešili aj spoluprácu na projekte na ochranu Chránených vtáčích území Horná Orava, Kráľová a Sĺňava, ktorý aktuálne pripravuje ŠOP SR,“ uviedol generálny riaditeľ ŠOP SR Dušan Karaska. Dodal, že je potrebné vytvoriť podmienky pre spoluprácu na kvalitatívne vyššej úrovni než to bolo v minulosti a predchádzať tak prípadným nedorozumeniam.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Ochrana prírody Rezort MŽP SR