Preskočit na obsah

Požiare lesov často vznikajú pričinením človeka

29.07 2022, TASR

Bratislava 28. júla – Požiare lesov často vznikajú pričinením človeka. V prírode treba dodržiavať platné zákony a návštevné poriadky. Informuje o tom Zelená linka Ministerstva životného prostredia SR na sociálnej sieti.

V prírode sa má podľa linky zakladať oheň a fajčiť na povolených miestach. ,,Najskôr si ale treba skontrolovať, či nie je v danej oblasti momentálne vyhlásený čas zvýšeného nebezpečenstva požiaru," podotkli environmentalisti.

Radia, aby sa ľudia zdržiavali na vyznačených turistických chodníkoch. Netreba ani kŕmiť zvieratá, približovať sa k nim a dotýkať sa ich. Návštevníci by tiež nemali trhať rastliny, oberať lesné plody a vytvárať nevhodný hluk.

,,V lese nenechávajte žiadne odpadky, ak to na vás príde, najlepším riešením je váš výtvor alebo vreckovku zahrabať, rýchlejšie sa tak rozloží a vreckovky nebudú poletovať celým lesom," uviedla Zelená linka. Do lesa sa taktiež nemá vstupovať autom alebo iným vozidlom, ak to podľa nej "nie je vyslovene povolené".

Copyright © TASR 2022
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Les Ochrana prírody