Preskočit na obsah

O spolupráci v oblasti ochrany prírody diskutovali ochranári a vlastníci

22.03 2021, TASR

Bratislava, 20. marca - O spolupráci v oblasti ochrany prírody a krajiny, najmä lesov, diskutovali predstavitelia Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR a vedenie Únie regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska. Informuje o tom ŠOP na svojom webe. 

,,Myslím, že doterajšia (ne)komunikácia vytvorila celý rad nedorozumení a z tohto dôvodu rástla aj vzájomná nedôvera. Tento stav však neprospieva nikomu. Je potrebné vytvoriť podmienky pre spoluprácu na kvalitatívne vyššej úrovni, než to bolo v minulosti, a predchádzať tak prípadným nedorozumeniam," uviedol generálny riaditeľ ŠOP Dušan Karaska.

Predstavitelia oboch inštitúcii sa dohodli na pravidelnejšom stretávaní, na ktorom by mali predstaviť a odkonzultovať kroky pri ochrane prírody a prípadnú spoluprácu v tejto oblasti. ,,Súčasná nepriaznivá situácia v ochrane prírody a zhoršujúci sa stav lesov v dôsledku dramatických klimatických zmien sa dá najefektívnejšie riešiť vzájomnou spoluprácou všetkých zainteresovaných," konštatuje ŠOP.

Zhodli sa tiež na tom, že akékoľvek nedorozumenia sa budú riešiť cestou vzájomnej komunikácie a vysvetlenia. Vedenie ŠOP deklarovalo väčšie zainteresovanie vlastníkov a užívateľov lesa pri ochrane prírody a realizácie spoločných aktivít.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Les Ochrana prírody Rezort MŽP SR