Preskočit na obsah

Novohradskí poľovníci vyzbierali vo svojich revíroch takmer 5 ton odpadu

28.04 2021, TASR

Lučenec, 27. apríla  – Členovia poľovníckych združení Grúň Divín a Tuhár v okrese Lučenec zorganizovali počas soboty (24. 4.) individuálny zber odpadu a zapojili sa tak do tretieho ročníka výzvy Slovenskej poľovníckej komory (SPK). Spoločne s dobrovoľníkmi vyzbierali takmer päť ton odpadu, informovala za SPK Martina Hustinová.

V oboch obciach sa na zbere odpadu zúčastnilo približne 50 ľudí, a to najmä poľovníkov, ich rodinných príslušníkov, urbárnikov a turistov. V Divíne sa akcia zamerala najmä na zber plastového odpadu, ktorí dobrovoľníci priamo na mieste i separovali. „Najviac odpadu tvorili plastové fľaše a plechovky, ktoré sa vyskytovali hlavne pri hlavných cestách, odpočívadlách, ale aj v riečiskách potokov, alebo boli len tak pohodené v lese,“ priblížila Hustinová.

V obci Tuhár organizovali členovia poľovníckeho združenia akciu väčších rozmerov zameranú na zber odpadu prvýkrát, pripojili sa k nim aj členovia Klubu slovenských turistov Bralo Tuhár. Okrem bežného odpadu spoločne zozbierali aj voľne vyhodené staré televízory, pneumatiky, stavebný či železný odpad.

Počas jedného dňa sa v oboch obciach podarilo vyzbierať viac ako tri tony komunálneho odpadu, jednu tonu plastov, 300 kilogramov skla, desiatky pneumatík a starých elektrospotrebičov, čo spoločne predstavovalo takmer päť ton odpadu.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Odpady