Preskočit na obsah

Národná podnikateľská cena za životné prostredie otvára firmám trhy

22.05 2017, TASR

Zlepšiť environmentálnu účinnosť slovenských firiem a prispieť k udržateľnému hospodárskemu rozvoju je hlavným cieľom súťaže o Národnú podnikateľskú cenu za životné prostredie v SR.


V poradí šiesty ročník súťaže vyhlásila v Trenčianskych Tepliciach Asociácia priemyselnej ekológie na Slovensku (ASPEK) v spolupráci so Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou, Ministerstvom životného prostredia SR a s Ministerstvom hospodárstva SR.

Ako TASR informovala generálna sekretárka ASPEK Petra Rauch súťaž je národným kolom európskej súťaže European Business Awards for the Environment (EBAE), vyhlasovanej Európskou komisiou. Podmienkou účasti v európskej súťaži, ktorá voľne nadväzuje v roku 2018 na národné kolo v roku 2017, je získanie popredného umiestnenia v národnej súťaži.

,,Od roku 1987 sa Európskou podnikateľskou cenou za životné prostredie vyzdvihujú a odmeňujú tie podniky, ktoré úspešne zavádzajú zelené inovácie pokiaľ ide o manažment, produkty a služby, procesy, medzinárodnú spoluprácu podnikov, alebo spájanie podnikateľských zámerov a biodiverzity. Víťazi môžu ťažiť z tejto ceny, vďaka ktorej sa zvyšuje ich viditeľnosť a otvárajú sa im nové trhové príležitosti," uviedla Rauch.

Národná podnikateľská cena za životné prostredie v SR sa podľa nej na Slovensku organizuje od roku 2007. Pre jej význam a široký záber aktuálnych tém projektov je už možné hovoriť o tradícii. V dvojročnej periodicite zaujme vždy nemalý počet subjektov z priemyslu a ďalších činností, ktorých podnikateľské aktivity významným spôsobom ovplyvňujú životné prostredie. Termín na predloženie prihlášok do národného kola súťaže je do 3. augusta.

 

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie