Na projekty oživenia okolia Dunaja poputuje vyše 55 000 eur

23.05 2017, TASR

Na podporu projektov na kultivovanie a oživenie prostredia Dunaja a Malého Dunaja poputuje z Dunajského fondu vyše 55 000 eur. Peniaze v rámci druhej grantovej výzvy získalo osem projektov neziskových organizácií. Podporené budú aktivity od Bratislavy až po Komárno.


Medzi víťaznými projektmi je napríklad oprava móla pre vodákov v blízkosti sútoku Váhu a Dunaja v Komárne, vybudovanie drevených mól a odpočívadiel pre návštevníkov Malého Dunaja, vytvorenie cyklotrasy pri Malom Dunaji označením a prepojením existujúcich ciest popri toku či vytvorenie turistického sprievodcu do mobilných telefónov na báze GPS pre návštevníkov Dunaja v úseku medzi Devínom a Čunovom.

Dunajský fond je nadačným programom Stredoeurópskej nadácie, ktorý vytvára platformu pre komunikáciu a hľadanie možností spolupráce pre zlepšovanie verejne prístupných priestranstiev a verejnej infraštruktúry okolo Dunaja. Druhá grantová výzva bola realizovaná s pomocou finančných darov od Nadácie VÚB/VÚB banky, spoločnosti Slovnaft, rodiny Kúšikovcov, Petra Kurhajca a nadácie Green Foundation.

 

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Voda Projekty, dotácie