Na konferencii Clean Air Forum vystúpi prezidentka s príhovorom

28.11 2019, TASR

Bratislava, 28. novembra – Vyše 500 expertov sa zúčastní Clean Air Forum v Bratislave. Spoločne budú riešiť problém znečistenia ovzdušia. Fórum sa začína vo štvrtok a potrvá do piatku (29. 11.).


Fóra sa zúčastní i prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá vystúpi s príhovorom, minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) a európsky komisár pre životné prostredie, námorné záležitosti a rybárstvo Karmenu Vella.

,,Ide o najvýznamnejšie európske podujatie tohto typu a som rád, že po Paríži sa koná práve v Bratislave. Zatiaľ čo parížske diskusie sa sústredili najmä na emisie z dopravy, v Bratislave budeme hovoriť o konkrétnych dopadoch na ľudské zdravie," uviedol vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Poznamenal tiež, že cieľom fóra je upriamiť pozornosť politickej a odbornej sféry na dôležité témy a otvoriť tak verejnú diskusiu.

Štátny tajomník Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Norbert Kurilla verí, že výstupy z fóra sa "uchytia" v rámci Európskej únie a aj vo svete. ,,Slovensko si uvedomuje zodpovednosť. Opatrenia na ochranu kvality ovzdušia musia byť naozaj efektívne. Lokálne kúrenie tuhých častíc je najväčším zdrojom produkcie prachových častíc v ovzduší," povedal.

Európska komisia organizuje fórum v spolupráci s MŽP SR.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Ovzdušie Podujatie Rezort MŽP SR