Preskočit na obsah
X Vážení používatelia Enviroportálu,
dovoľujeme si Vás upozorniť, že z dôvodu technickej údržby webového portálu budú jeho služby 1. 12. po 21:00 hodine dočasne nefunkčné. Za porozumenie ďakujeme. Tím Enviroportálu

Enviro: Mesto Hlohovec upozorňuje na znečistenie studní v časti mesta

13.11 2023, TASR

Hlohovec 12. novembra – Mesto Hlohovec upozorňuje občanov, že niektoré domáce studne v meste môžu byť znečistené. Odporúča preto obyvateľom ulíc Továrenská, Krátka, Bernolákova a Rázusova, ktorí využívajú podzemnú vodu z domových studní, nevyužívať túto vodu minimálne do obdobia eliminácie rizika sanačnými zásahmi. Environmentálne riziko pre podzemnú vodu z hľadiska šírenia sa znečistenia viacerých prchavých organických látok potvrdil výsledok analýzy rizika znečisteného územia v rámci geologického prieskumu v areáli spoločnosti Saneca Hlohovec.


Objednávateľom prác geologického prieskumu bola spoločnosť Saneca Pharmaceuticals Hlohovec. Environmentálna záťaž môže podľa upozornenia magistrátu predstavovať potenciálne zdravotné riziko pre okolité obyvateľstvo zo šíriaceho sa znečistenia podzemnou vodou.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Voda