Preskočit na obsah

Minister životného prostredia SR vymenoval P. Majka za riaditeľa Správy TANAP-u

18.01 2023, TASR

Bratislava 17. januára – Pavol Majko ostáva riaditeľom Správy Tatranského národného parku (TANAP). Do funkcie ho vymenoval dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO). Informoval o tom na tlačovej konferencii.

Budaj nechcel vymenovať Majka za riaditeľa Tatranského národného parku dovtedy, kým sa nevyjasnia podania na jeho osobu. ,,Vyhral súťaž a mňa veľmi mrzí, že sa to odkladalo. Podľa nášho skúmania prišlo k pochybeniu, ale to bolo predovšetkým na strane Envirofondu," povedal Budaj. V tejto súvislosti dodal, že na správe parku prebehol opakovaný audit.

Šéf envirorezortu chce, aby sa z TANAP-u stal funkčný národný park, ktorý pomôže domácim podnikateľom a bude na seba zarábať.

V októbri minulého roka vymenoval minister osem nových riaditeľov správ národných parkov. Na pozíciu riaditeľa TANAP-u nevymenoval vtedy nikoho. Majko, ktorý ostal ako jediný kandidát, bol poverený jeho riadením. Na pozícii riaditeľa TANAP-u pôsobí od roku 2007.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Ochrana prírody Rezort MŽP SR