Preskočit na obsah

J. Budaj ocenil environmentalistov za ochranu životného prostredia

18.11 2020, TASR

Bratislava, 17. novembra - Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) v utorok udelil 11 environmentalistom Cenu ministra za životné prostredie za ochranu životného prostredia v občianskom sektore. Ocenenia udelil v átriu ministerstva. 

Ocenení boli aktivisti z iniciatívy Klíma ťa potrebuje Marta Fandlová, Jakub Hrbáň, Natália Pažická, Zuzana Dudková, Michal Sabo a Jakub Filo. Taktiež aj Juraj Lukáč z Lesoochranárskeho združenia VLK, Martina Paulíková zo Združenia Slatinka, Mária Filková a Kamil Prochádzka z Nadácie Horský park. Cenu in memoriam dostal Daniel Lešinský z občianskeho združenia Centrum pre trvaloudržateľné alternatívy (CEPTA).

,,Až do 17. novembra 1989 sme žili pod cudzou okupačnou mocou obkolesení Železnou oponou, bez slobody slova a iných občianskych práv. Ak dnes žijeme slobodne, potom preto, že sme sa o zmenu pričinili. Zvláštnosťou slovenskej cesty k demokracii je, že tie skupinky odvážnych a aktívnych sa zbierali okolo zelených a ochranárskych tém," uviedol Budaj. Nežná revolúcia mala podľa neho na Slovensku zelený odtieň. ,,Dnešných laureátov považujem za ľudí, ktorí menia svet k lepšiemu. Oceňujem ich občiansku aktivitu, pozitívnu inšpiráciu a nezištné konanie v prospech verejného záujmu," zdôraznil šéf envirorezortu. Zároveň doplnil, že medzi ocenenými sú aj mladí ľudia, o ktorých veľa nevie, ale ich činy ho nadchli.

 

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR Významné osobnosti, profily, medzinárodné dni