Preskočit na obsah

Environmentálny fond poskytne podporu obciam pri budovaní vodovodnej infraštruktúry

11.01 2023, TASR

Bratislava 10. januára – Environmentálny fond (EF) poskytne pomoc obciam pri budovaní vodovodnej infraštruktúry a vodozádržných opatrení. Informovala vedúca oddelenia komunikácie a propagácie Tamara Lesná.

,,Aktuálne zverejňuje dve formy dotačnej podpory, jednu pre pomoc obciam do 2000 obyvateľov, ktoré sa aspoň čiastočne nachádzajú v chránenom území, a druhú pre všetky obce do 2000 obyvateľov na Slovensku," ozrejmila Lesná. EF tiež zverejňuje aj zoznam oprávnených žiadateľov a o dotáciu sa môžu uchádzať aj záujmové združenia.

,,Maximálna možná dotácia pre jedného žiadateľa v prípade obce na budovanie verejnej vodovodnej infraštruktúry je tri milióny eur a v prípade záujmových združení obcí šesť miliónov eur," priblížila. V prípade vodozádržných opatrení EF poskytuje podporu do výšky 100.000 eur.

,,Medzi dotačné podmienky patrí povinnosť päťpercentnej spoluúčasti hradenia oprávnených nákladov žiadateľom," podotkla Lesná s tým, že aj na spoluúčasť EF poskytuje podporu vo forme úveru s fixovanými úrokmi 0,1 percenta počas celého obdobia splácania. Úver je možné podľa nej čerpať aj na neoprávnené náklady, ktoré by neboli z dotácie pokryté, či na iné aktivity podporujúce zlepšovanie kvality životného prostredia.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Projekty, dotácie Voda