Dobrovoľná stráž doplnila nové označenie v NPR Devínska Kobyla

29.05 2020, TASR

Bratislava, 28. mája - Dobrovoľná stráž z občianskeho združenia Iniciatíva stráže prírody doplnila nové označenie v Národnej prírodnej rezervácii (NPR) Devínska Kobyla. Ochranári z Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Malé Karpaty o tom informujú na webovej stránke. 


Územie kontrolujú členovia dobrovoľnej stráže na pravidelnej báze a dohliadajú na dodržiavanie zákona návštevníkmi. Značenie v katastrálnom území Bratislava - Devínska Nová Ves upozorňuje na zakázané činnosti na území, kde platí štvrtý stupeň ochrany. Ochranári upozorňujú najmä na zákaz pohybu mimo vyznačeného turistického chodníka a voľné púšťanie psov.

,,Upozorňujeme verejnosť na skutočnosť, že člen stráže prírody je za porušenie platných predpisov na úseku zákona o ochrane prírody a krajiny oprávnený uložiť blokovú pokutu na mieste až do výšky 300 eur," upozorňujú ochranári.

Pripomínajú, že v NPR Devínska Kobyla, konkrétne v lokalite Sandberg hniezdi 50-65 párov včelárika zlatého. Ide o chráneného sťahovavého vtáka. Na Slovensko prilietava v polovici apríla a začiatkom mája. ,,Ide o jednu z mála početných kolónií na západnom Slovensku," podotkli ochranári.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Ochrana prírody