Dobrovoľníci chcú prírode pomôcť prekladmi, dúfajú, že ich bude viac

01.10 2018, TASR

Bratislava, 30. septembra - Dobrovoľníci zo združenia Greentranslators chcú pomôcť prírode tým, že znížia náklady neziskových organizácií, ktoré robia ekologické projekty. Zadarmo, alebo za zvýhodnený poplatok prekladajú ich materiály. ,,Združujeme prekladateľov, ktorí majú nielen vášeň k jazykom, ale aj k prírode," vysvetlila členka združenia Zuzana Páleníková.


Ekológia je podľa nej téma, ktorá aktuálne hýbe svetom, či už cez plastové slamky, alebo palmový olej. ,,A my sa snažíme prispieť cez prekladateľstvo alebo účasť na rôznych veľtrhoch, na ktorých informujeme nielen o prekladateľstve, ale aj ekológii," povedala pre TASR na festivale jazykov LingvaFest 2018.

Združenie funguje od tohto roku, zatiaľ robili preklady pre medzinárodnú ekologickú konferenciu a pre Ekofestival v Nitre. V súčasnosti majú zaregistrovaných 25 dobrovoľníkov. Páleníková však dúfa, že ich bude viac. ,,Chceli by sme mať aspoň 100 prekladateľov a za mesiac spraviť aspoň 10 projektov," povedala.

Za združením sú tri organizácie, jedna z nich je prekladateľská agentúra, pre ktorú Páleníková pracuje. ,,S projektom prišli manželia Absolonovci, ktorí sú veľmi ekologicky zameraní," vysvetlila.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mimovládne organizácie