Detva: V múzeu je výstava súťažných prác detí Letom svetom s Poľanou

13.12 2019, TASR

Detva, 12. decembra - Vernisáž výstavy súťažných prác rovnomennej súťaže Letom svetom s Poľanou sa uskutočnila vo štvrtok v Podpolianskom múzeu (PM) v Detve. Ide o súťaž realizovanú v rámci projektu Mladé hlasy z Podpoľania, podporeného Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenským inštitútom mládeže Iuventa.


Ako pre TASR uviedla riaditeľka Správy Chránenej krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie (CHKO-BR) Poľana Vladimíra Fabriciusová, realizátorom projektu a výstavy je Štátna ochrana prírody SR - Správa CHKO-BR Poľana a Karpatské ochranárske združenie altruistov Zvolen (K.O.Z.A.) v spolupráci so základnými školami v Detve a Hriňovej a PM v Detve.

Súťaž Letom svetom s Poľanou sa konala počas celého leta a jesene 2019 a je súčasťou kampane Biosférickej rezervácie Poľana, ako medzinárodne významného územia, a tiež súčasťou celosvetového programu UNESCO Človek a biosféra. Záujemcovia sa mohli realizovať v dvoch tvorivých kategóriách – Som Poľana, dajte mi moju podobu - tvorba grafického návrhu Poľany - kreslenie/maľovanie a tvorba krátkeho videa – Som hrdý, že môj domov je rezervou biosféry.

,,Do súťaže sa zapojila viac ako stovka mladých ľudí z Podpoľania. Deti a mládež vo veku od šiestich do 15 rokov vo svojich prácach preukázali nielen veľkú dávku talentu, ale najmä lásku a pozitívny vzťah k svojej domovine. Optikou úprimného detského videnia zachytili to, čo považujú vo svojom regióne za najdôležitejšie či najkrajšie," priblížila Fabriciusová.

Súčasťou slávnostnej vernisáže bolo aj vyhlásenie výsledkov súťaže. Absolútnym víťazom a zároveň držiteľom ceny za grafické spracovanie sa stal Dávid Kamenský zo základnej školy Krivec v Hriňovej.

Výstavu si návštevníci PM budú môcť pozrieť do 12. februára 2020.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie