Preskočit na obsah

Detektívka Emka s kamarátmi odhaľujú zločiny proti prírode

25.03 2020,

Nedeľné rána na RTVS už od januára patria Detektívke Emke a jej kamarátom pátračom. Rodinný seriál je prioritne určený deťom a školákom, čerpá z prostredia envirokriminality a enviroprevencie. 
 
Zatiaľ bolo vyrobených 15 dielov. Na realizácii niekoľkých z nich sa finančne aj odborne podieľala Slovenská agentúra životného prostredia, keďže environmentálna  výchova a vzdelávanie sú jednou z jej priorít.

Detektívka Emka s kamarátmi Filipom, Adamom a robotom Viktorom pátrajú po zločincoch, ktorí ohrozujú našu prírodu. V každej časti Emka a jej kamaráti riešia prípad súvisiaci s poškodzovaním životného prostredia.Detský seriál vhodnou formou upozorňuje napríklad na porušovanie ochrany vôd, znečisťovanie ovzdušia, nelegálny obchod s ohrozenými druhmi živočíchov, nepovolený výrub stromov a ich predaj. Pri pátraní po vinníkoch Emke a jej parťákom pomáhajú skutoční policajti, záchranári či hasiči. Deti pri obrazovkách sa tak zároveň zoznámia so špecializovanými pracoviskami Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a s civilnou ochranou.

V čase zatvorených materských aj základných škôl pre šíriaci sa koronavírus tak môžu rodičia využiť aj túto možnosť, ako zaujať pozornosť detí a zároveň ich vzdelávať v oblasti ochrany prírody a životného prostredia.
 
Odvysielané časti si môžete pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15062/217489
 
alebo sledujte našu FB stránku, kde budeme postupne videá zdieľať a zverejňovať:
https://www.facebook.com/SAZPBB/?ref=bookmarks
 
 
Zdroj foto: RTVS
 

Copyright © 2021

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie