Deň Dunaja si deti základných škôl pripomenuli spoločne s ministrom L. Sólymosom

28.06 2019, TASR

Bratislava, 27. júna (TASR) - Dunaj odplaví každý deň do Čierneho mora 4,2 tony plastového odpadu. Minister Sólymos na podujatí spoločne s predsedom Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ) Tomášom Kušíkom ocenil víťazov súťaže Dunajský majster umenia.
Cieľom bolo upozorniť na potrebu ochrany tejto rieky, ale aj prírody všeobecne. „Dúfame, že im to vydrží a budú sa k veciam stavať lepšie ako dnešní dospelí,“ zhodnotil vzťah detí k prírode ochranár Kušík.

Žiaci sa v rámci programu plavili loďou a zažili environmentálne vystúpenie Tárajka a Popletajky či rôzne zábavno-edukačné aktivity pri stánkoch rezortných organizácií, ako sú Vodohospodárska výstavba, Slovenský vodohospodársky podnik či Národná zoologická záhrada Bojnice.

Deň Dunaja (29. 6.) vyhlásila Medzinárodná komisia na ochranu Dunaja pri príležitosti 10. výročia podpísania Dohovoru o spolupráci pri ochrane a trvalom využívaní Dunaja zástupcami podunajských krajín. Cieľom dohovoru je prispieť vzájomnou spoluprácou všetkých krajín v povodí k zlepšeniu kvality vôd Dunaja.

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie