Preskočit na obsah

M. Chrenko: Spolupráca s Českom pri zmene klímy je prínosom pre obe krajiny

23.05 2023, TASR

Bratislava, 22. mája – Zdieľanie skúseností a vzájomná spolupráca s Českou republikou pri problematike zmeny klímy sú cenným prínosom pre obe krajiny. Uviedol to nový minister životného prostredia SR Milan Chrenko po stretnutí so svojím českým náprotivkom Petrom Hladíkom. 

Nosnými témami stretnutia boli fungovanie zálohového systému, plán obnovy a odolnosti a predovšetkým vzájomná medzinárodná spolupráca pri ochrane životného prostredia.

,,Obe krajiny spája fakt, že pred tromi dekádami stáli na obdobnej štartovacej čiare. Museli zápasiť s dedičstvom obdobia budovania socializmu, kedy sa plán plnil na sto percent často bez akýchkoľvek ohľadov na životné prostredie," povedal Chrenko.

Aj dnes podľa neho krajiny spájajú rovnaké výzvy ako klimatická zmena a adaptácia na ňu. Jednou z hlavných tém diskusie bolo aj predstavenie skúseností s reformou národných parkov, ktorá na Slovensku odštartovala v lete 2022. Ministri sa zamerali aj na témy ako predsedníctvo Rady EÚ a medzištátna environmentálna politika. 

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR