Choď, odfoť a chráň - letná fotografická súťaž

29.07 2020,

Patríte k nadšencom turistiky a popri potulkách prírodou radi fotíte? Podeľte sa s nami o svoje letné turistické zážitky a my vás za to odmeníme! Štátna ochrana prírody SR (ŠOP SR) pripravila v rámci letných prázdniny fotografickú súťaž pre milovníkov našich chránených území, pod názvom PRÁZDNINY V PRÍRODE.


Hlavným cieľom fotografickej súťaže je poukázať na osobitosti prírodných lokalít Slovenska, na neoceniteľnú hodnotu národných parkov, chránených krajinných oblastí a jaskýň. Na Slovensku ešte stále nájdeme zachovalé alebo len málo pozmenené prírodné lokality predstavujúce jedinečné chránené územia. Ako málokde v Európe, vďaka hustej sieti značených turistických chodníkov a ciest, sa v nich nestratíte a ešte stále môžete zažiť pocit divočiny.

Ako sa do súťaže zapojiť

  • Odfoťte a pošlite fotografiu, ktorú ste spravili na turistike, či prechádzke v chránených územiach Slovenska na turistických chodníkoch, na svahoch, pri jazerách, v jaskyniach a pod., pokúste sa zachytiť jedinečnosť daného chráneného územia.
  • Fotografia môže zachytávať živočíchy, rastliny aj krajinu. Na fotografii môžete, aj nemusíte.
  • Do súťaže sa zapojte cez facebookovú stránku ŠOP SR.
  • Fotografiu nahrajte do komentára v súťažnom príspevku zverejnenom na oficiálnej facebookovej stránke Štátnej ochrany prírody SR a snažte sa získať čo najviac „páči sa mi to / like“ pre váš príspevok.

Súťaž potrvá do 24. augusta 2020, je určená pre všetky vekové kategórie a každý súťažiaci môže do súťaže zaslať maximálne jednu fotografiu.

Viac informácií: http://www.sopsr.sk
Zdroj: ŠOP SR

Copyright © 2020

Súvisiace články

Značky

Podujatie