Česko predalo 20 miliónov emisných kvót japonskej firme Mitsui

30.09 2009, TASR

Česko predalo 20 miliónov emisných kvót japonskej firme Mitsui

Praha 30. septembra (TASR) Česká republika (ČR) sa dohodla na predaji ďalších emisných kvót. Česko predá japonskej firme Mitsui & Co. 20 miliónov ton jednotiek prideleného množstva AAU (Assigned Amount Units). Českí predstavitelia uviedli, že rokujú o ďalších kontraktoch.

České ministerstvo životného prostredia nezverejnilo finančné detaily kontraktu. Krajina predala Japonsku 40 miliónov AAU v marci v rámci obchodu, ktorý uzavreli obe vlády.

,,Zároveň rokujeme o predaji AAU s inými štátmi a súkromnými spoločnosťami," uviedol štátny tajomník ministra životného prostredia Jan Dusík.

Česká vláda v júli informovala, že pravdepodobne ešte v tomto roku predá väčšinu zo 100 miliónov ton prebytočných emisných kvót vládam krajín Európskej únie a súkromným spoločnostiam.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky