Čaplovič:Zelený rezort dal zelenú elektronickému verejnému obstarávan

27.10 2009, TASR

Čaplovič:Zelený rezort dal zelenú elektronickému verejnému obstarávan

Bratislava 27. októbra (TASR) Podpredseda vlády SR a poverený minister životného prostredia zaviedol na environrezorte elektronické verejné obstarávanie. Nový systém, ktorý garantuje transparentnosť, rýchlosť a objektívnosť pri verejných obchodných súťažiach.

Rezort životného prostredia pod vedením Dušana Čaploviča pilotne pripravuje elektronické verejné obstarávanie pre ministerstvo životného prostredia a organizácie patriace do jeho pôsobnosti na predmet zákazky Kancelárske potreby. Táto zákazka bude vyhlásená vo Vestníku EÚ k verejnému obstarávaniu a tiež v národnom Vestníku verejného obstarávania.

Vicepremiér SR Dušan Čaplovič vníma elektronické verejné obstarávanie ako proces, v ktorom vďaka internetu podporujeme konkurenciu a umocňujeme transparentnosť. Podľa jeho slov systém elektronického verejného obstarávania slúži ako centrálny portál pre zadávanie zákaziek verejnými obstarávateľmi. Takúto súťaž je možné realizovať prostredníctvom systému, ktorý predstavuje informačný a komunikačný systém pre elektronické zadávanie zákaziek. Nový systém pozostáva z dvoch fáz, e-Notification, čo je zadávanie zákazky a e-Tendering, ktorý vychádza z predkladania ponúk. Proces takéhoto obstarávania pozostáva z fázy prípravy a plánovania, zadávania zákazky a archivácie a administrácie.

Podpredseda vlády SR a poverený minister Dušan Čaplovič považuje pilotný projekt elektronického verejného obstarávania za dôkaz toho, že zelený rezort dal zelenú transparentnosti a modernizácii. TASR o tom dnes informoval Michal Kaliňák, hovorca podpredsedu vlády SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky