Preskočit na obsah

Búrka Nicholas zosilnela na hurikán

14.09 2021, TASR

Houston 14. septembra – Tropická búrka Nicholas zosilnela v utorok na hurikán prvej kategórie a blíži sa k americkému pobrežiu, pričom by mohla zasiahnuť štát Texas a niektoré časti Louisiany. Uviedla to agentúra AFP s odvolaním sa na americké Národné centrum pre hurikány (NHC) so sídlom v Miami. 

Rýchlosť sprievodného vetra by podľa NHC mala mať maximálne 120 kilometrov za hodinu, v nárazoch bude ešte vyššia. Očakáva sa, že búrka v oblasti Houstonu prinesie do časti stredného a horného pobrežia Texasu výdatné dažde, silný vietor a búrky, informovalo NHC.

Texaský guvernér Greg Abbott vyhlásil stav núdze pre 17 okresov vrátane metropolitnej oblasti Houston a miest pozdĺž pobrežia Mexického zálivu. Miestne médiá informovali, že záchranné zložky sú pripravené, školy zostalizatvorené, stovky letov sú zrušené alebo meškajú a obyvatelia sú informovaní, aby zostali ostražití.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Havárie a živelné pohromy