Preskočit na obsah

Bratislava: Vinníka poškodených stromov na Karloveskej ulici zatiaľ nezistili

02.05 2017, TASR

Prípad stromov na Karloveskej ulici, ktoré niekto poškodil jedovatou chemikáliou, stále nie je uzavretý.


TASR to potvrdil Branislav Heldes, hovorca mestskej časti Bratislava-Karlova Ves. ,,Polícia prerušila trestné stíhanie, keďže sa ešte nepodarilo zistiť páchateľa. Po páchateľovi bude polícia naďalej pátrať, keď zistí, kto to je, bude pokračovať v trestnom stíhaní," uviedol hovorca mestskej časti.

Na políciu sa mestská časť obrátila na konci novembra 2016 potom, čo na základe občianskeho podnetu zistila poškodenie viacerých stromov na Karloveskej ulici v blízkosti električkovej zastávky Borská a obchodného domu. Neznámy páchateľ mal napichnúť do koreňovej sústavy stromov herbicídnu látku a trom drevinám zaliať korene betónom. Dovedna takto zničil 11 stromov. Išlo najmä o lipu malolistú a javor mliečny. Spoločenskú hodnotu poškodených stromov vyčíslili na 12 000 eur.

Stromy stoja na mestskom pozemku, o prípade preto mestská časť upovedomila oddelenie životného prostredia a mestskej zelene bratislavského magistrátu. V kompetencii hlavného mesta je aj prípadný výrub. ,,Budeme pozorovať zdravotný stav stromov a ak by malo hroziť nebezpečenstvo pádu odumretých konárov, postúpime vec na riešenie magistrátu," uviedol Heldes.

V prípade následnej náhradnej výsadby by podľa predstáv mestskej časti malo ísť o výsadbu stromoradia, ktoré bude plniť nielen estetickú funkciu, no bude rešpektovať aj ochranné pásma inžinierskych sietí na pozemku.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna kriminalita