Preskočit na obsah

V Infocentre na Kamzíku prebiehajú posledné dokončovacie práce

03.01 2023, TASR

Bratislava 2. januára – V Infocentre v rekreačnom areáli Kamzík v bratislavských mestských lesoch, ktoré má slúžiť ako zázemie pre kurzy ekovýchovy, prebiehajú posledné dokončovacie práce, otvoriť by sa malo tento rok. Informovala projektová a PR manažérka Daphne – Inštitútu aplikovanej ekológie Martina Brinzíková Badidová.

,,Moderné, no do prírody citlivo zasadené priestory budú využívať tisíce detí z bratislavských škôl, ktoré sa tu pod dohľadom lektorov budú učiť o prírode. Práve environmentálna výchova je jeden z hlavných pilierov činnosti mestských lesov a teším sa, že deti získali na svoje aktivity zázemie na úrovni 21. storočia," priblížil riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Marek Páva.

Infocentrum je jedným z výsledkov projektu City Nature, ktorý spája Bratislavu a Viedeň. V rámci projektu vznikli aj pilotné obnovené lúky v oboch mestách a zabezpečili sa mnohé aktivity pre školy a verejnosť zamerané na bádateľské vzdelávanie a praktickú obnovu biotopov.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie