Bratislava: Enviroučebňa Sandberg má pomôcť vzdelávať deti priamo v prírode

09.04 2019, TASR

Bratislava, 8. apríla – Zázemie na výučbu environmentálnej výchovy priamo v prírode má poskytovať nová enviroučebňa Sandberg. Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Devínska Kobyla, a to v lokalite Na Skale v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Mestská časť ju predstavila v pondelok.


Nový altánok je vybavený sedením pre 20 detí, pracovným stolom, magnetickou tabuľou a ďalšími výchovno-vzdelávacími prvkami. ,,Zázemie budú využívať už existujúce zabehnuté envirovýchovné programy a iniciatívy, ako aj aktivity, ktoré budú realizované v rámci uskutočňovaného sa Interreg projektu a ktoré bude zastrešovať mestská časť," píše samospráva.

O výstavbu altánku sa postaralo Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ) v rámci cezhraničného projektu Posilnenie biodiverzity a ekologickej siete na území rieky Moravy prostredníctvom manažmentu biotopov a environmentálnej výchovy v ekocentrách. Finančnú podporu poskytla tiež Nadácia Volkswagen.

 

gru hl lem

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie